Zamów nowoczesne osłony okienne na upalne dni

W upalne, letnie dni ogromnego znaczenia nabiera zabezpieczenie pomieszczeń domowych przed przegrzewaniem się. To ważny czynnik decydujący o wygodzie i komforcie mieszkańców. Sposobów na radzenie sobie z upałami jest wiele, niemniej jednak bardzo ważne znaczenie w tym kontekście odgrywa dobór odpowiednich osłon okiennych.

Osłony zewnętrzne na okna

W dzisiejszych czasach wybór w zakresie okiennych osłon jest bardzo duży. Podzielić je można na różne kategorie, aczkolwiek podział podstawy obejmuje osłony zewnętrzne i wewnętrzne. Zastosowanie tych pierwszych nie zawsze wchodzi w rachubę, aczkolwiek jeśli ktoś jest właścicielem jednorodzinnego domu, może rozważyć kwestię zamontowania rolet zewnętrznych. Doskonale bowiem chronią one przed zbyt dużą ilością słonecznego światła, a przy okazji pomagają w utrzymaniu odpowiedniego bilansu energetycznego budynku. Tam, gdzie potrzeba więcej cienia, sprawdzają się znakomicie. Podobną rolę spełniają również markizy, które są bardzo często spotykane w jednorodzinnych gospodarstwach domowych.

Osłony okienne wewnętrzne

Dzisiaj coraz bardziej modne i popularne stają się rolety okienne typu plisy

Wewnątrz pomieszczeń możliwości są dużo większe. Można sięgnąć po zasłony, firany, rolety lub żaluzje – liczba rodzajów i modeli powinna usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Jednym z wielu rozwiązań, które w upały świetnie zdają egzamin są rolety materiałowe w kasecie z podgumowaną tkaniną. Zastosowanie takiego właśnie materiału jest skuteczną ochroną przed przegrzaniem wnętrz. Przez podgumowany materiał słoneczne promienie nie są w stanie się przedostać. Należy jednak koniecznie zwrócić uwagę na to, aby od strony okna materiał był jasny, najlepiej biały lub połyskujący. Jasne barwy nie przyciągają promieni słonecznych, ale je odbijają.

Innym popularnym wariantem są rolety typu noc-dzień. Są one bardzo praktyczne. Największym ich atutem jest to, że pozwalają uzyskać pożądany efekt w zakresie stopnia przepuszczalności światła, włącznie z całkowitym zaciemnieniem. Montaż takich rolet nie jest czymś skomplikowanym, a ponadto na ich korzyść przemawiają też wysokie walory estetyczne. Ważne żeby zakładać zawsze nowoczesne osłony na okna i cieszyć się ich widokiem.

Dom ze zwierzętami – jakie osłony okien wybrać?

Każdy, kto ma w domu kota lub psa wie doskonale, z jaką odpowiedzialnością się to wiąże. Zwierzę wymaga czegoś więcej niż odpowiednie jedzenie i posłanie, potrzebuje również poświęcania mu uwagi. Ponadto obowiązkiem każdego właściciela powinno być zapewnienie czworonogowi bezpieczeństwa – wiąże się to m. in. z koniecznością zadbania o pewne elementy wystroju mieszkania czy domu.

Odpowiednie zabezpieczenia

Decydując się na przyjęcie pod swój dach czworonoga, nie ma możliwości odgadnięcia, jakie będzie miał usposobienie – chyba, że jest to dorosłe zwierzę, o przyzwyczajeniach którego można powiedzieć już znacznie więcej. Najlepiej jednak z góry założyć, że będzie to ciekawa świata, skora do zabaw, żywotna istota – to pozwoli uniknąć w przyszłości wielu problemów. Zabezpieczenie balkonu oraz okien powinno być standardem – niestety, w praktyce często nie jest. A skoro mowa o oknach, warto kilka słów poświęcić ich osłonom. Posiadanie kota czy psa narzuca w tym zakresie pewne rozwiązania.

Czego unikać, co wybierać?

Firma roletko ze Szczecina produkuje i ma w sprzedaży wraz z montażem nowoczesne zasłony do okien

Na początek o tym, czego należy unikać. Zdecydowanie na pierwszym miejscu znajdują się żaluzje. Zwierzak może się zaplątać pomiędzy listkami, co jest dla niego groźne, nie wspominając o tym, że żaluzje będą najprawdopodobniej nadawać się do wymiany. Dobrze też trzeba zastanowić się nad tradycyjnym zestawem w postaci firanek i zasłon – jedne czworonogi zostawią je w świętym spokoju, inne zaś (szczególnie koty) będą się po nich wspinać, niszcząc je przy tym doszczętnie.

Najlepszym rozwiązaniem wydają się zatem rolety – ale uwaga, nie wszystkie. Kluczową kwestią, jaką należy brać pod uwagę przy ich wyborze, jest sposób sterowania nimi. Bezwzględnie należy unikać modeli sterowanych za pomocą łańcuszka koralików czy sznureczka – taki element stanowi dla zwierzaka nie lada pokusę, przy czym kot lub pies nie zdaje sobie sprawy z grożących mu niebezpieczeństw. Polecane są natomiast rolety z automatycznym mechanizmem sprężynowym – można je znaleźć w ofercie wielu producentów. Taki mechanizm ułatwia sterowanie roletami bez stwarzania zagrożeń dla zwierząt.

Całą gamę nowoczesnych osłon na okna znajdziesz na stronie producenta rolet i plis – https://roletko.pl/

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kredyt sposobem na własne auto z instalacją gazową – STAG Szczecin

Kredyty samochodowe na stałe już zagościły w repertuarze bankowych ofert. Ponieważ Polacy kupują coraz więcej samochodów, rośnie zainteresowanie tym właśnie...

Zamknij