Kredyt sposobem na własne auto z instalacją gazową – STAG Szczecin

Kredyty samochodowe na stałe już zagościły w repertuarze bankowych ofert. Ponieważ Polacy kupują coraz więcej samochodów, rośnie zainteresowanie tym właśnie sposobem pozyskania gotówki niezbędnej na ten cel. Dzięki kredytom można sfinansować kupno zarówno nowego, jak i używanego samochodu, przy czym zasada obowiązuje w tym zakresie taka, że im starsze auto, tym mniej entuzjastyczne podejście banków do tematu.

Im więcej lat liczy sobie samochód, tym gorsze stanowi zabezpieczenie zobowiązania – stąd właśnie limity, jeśli chodzi o wiek pojazdu. Obecnie nie ma większych przeszkód, aby otrzymać kredyt na używany samochód (Carmarket24.pl) sprowadzony z zagranicy (chociaż w tym przypadku więcej jest formalności do załatwienia). Za pieniądze uzyskane z tytułu kredytu samochodowego można nabyć nie tylko auto osobowe, ale także ciężarowe, naczepy rolnicze oraz jednoślady (motocykl, skuter, motorower) etc. Stosowną umowę kupna-sprzedaży zawrzeć można nie tylko z osobą prywatną, ale i w komisie bądź też w salonie samochodowym.

Gdy bank nie wywiązuje się z umowy

Dobry warsztat LPG serwisuje wszystkie auta na kredyt z instalacją gazową STAG

Kredyt samochodowy to umowa wiążąca nas z bankiem na kilka lat. W społecznej świadomości przyjęło się, że bank ma do powiedzenia więcej niż klient oraz że we wszelakich umowach jest zdecydowanie stroną dominującą. Takie podejście wynika z faktu, że ludzie najczęściej nie są świadomi praw, które im przysługują – stąd też przekonanie, że w konfrontacji z bankiem nie mają żadnych szans i znajdują się na z góry straconej pozycji. Tymczasem nie jest to wcale prawdą. Pamiętać trzeba przede wszystkim, że nie tylko klient może nie wywiązać się z umowy – bank tak samo. Co wówczas może zrobić osoba spłacająca kredyt samochodowy (lub jakikolwiek inny)? W pierwszej kolejności ma prawo zwrócić się o pomoc do rzecznika praw konsumentów – takowy działa w każdym powiecie. Poza tym istnieją różne organizacje, gdzie można zgłosić problem – jak chociażby Federacja Konsumentów czy arbitrzy bankowi działający przy Związku Banków Polskich. W rzeczywistości banki nie są wcale takie bezkarne, jak mogłoby się wydawać.

Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem, z którego dość chętnie korzystamy, kiedy brakuje nam gotówki na zakup auta. Oprócz wielu korzyści płynących z takiego rozwiązania, musimy też pamiętać i o jego wadach. Wynikają one przede wszystkim ze sposobów, na jakie kredyty samochodowe są przez banki zabezpieczane. Jeśli uda nam się kupić w końcu auto z instalacją LPG np Stag w Szczecinie to trzeba znać warsztat w którym takie auto się serwisuje. My polecamy warsztat LPG Stag Szczecin i tam najlepiej oddawać swoje auto w razie awarii.

Kredyt na auto pod zastaw rejestrowy

Sprawdź gdzie w Szczecinie jest profesjonalny mechanik samochodowy prowadzący serwis gazu firmy STAG

W tym kontekście jeśli chodzi o kredyt samochodowy na auto z gazem Szczecin najczęściej padają takie nazwy jak zastaw rejestrowy, cesja praw z polisy AC oraz przewłaszczenie. Mówiąc w skrócie, bank staje się współwłaścicielem samochodu – ma prawo nam go odebrać, jeśli przestajemy płacić raty. Mało tego – możemy zapomnieć o tym, że w trakcie obowiązywania umowy sprzedamy samochód. Banki na coś takiego zgody nie wyrażają, a jeśli już – to tylko i wyłącznie w sporadycznych sytuacjach, nie mniej jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Nawet, jeśli trafi się nam rewelacyjna okazja na zmianę auta na znacznie lepsze, śmiało o niej zapomnijmy. Kłopoty pojawiają się też wtedy, gdy przytrafi się nam stłuczka czy wypadek. Nie dostaniemy tak od razu pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej – zgodzić się na to musi bank. Co prawda jeśli nie mamy kłopotów ze spłacaniem kredytu, bank takiej zgody udziela, aczkolwiek na stosowną decyzję musimy trochę poczekać.

Zawsze rzecz jasna pozostaje nam taka opcja jak kredyt na samochód bez zabezpieczeń, lecz w takiej sytuacji równie dobrze możemy się zastanowić nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego czy pożyczki hipotecznej, co niejednokrotnie może się okazać dużo tańszym rozwiązaniem. Sami musimy zdecydować, co będzie dla nas lepsze.

Dla szczęśliwych posiadaczy aut na kredyt polecamy dobry warsztat LPG firmy Stag – https://auto-gaz.szczecin.pl/

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pomysły na ciekawe ogrody znajdziesz w internecie

Miłośnicy kwiatów najbardziej lubią wiosnę i jesień. Oczywiście doceniają lato, bo to właśnie wówczas ich ogród zazwyczaj prezentuje się w...

Zamknij