Czarnogóra zyskuje na rynku turystyki wakacyjnej

W tym roku takie kraje jak Czarnogóra, Chorwacja, Bułgaria, Turcja przyjmą prawdopodobnie znacznie więcej turystów niż w ubiegłym, a to za sprawą niepokojów w Egipcie i Tunezji. Wiele osób, które dotychczas jeździło w tamte rejony, poszukuje nowych miejsc na spędzenie urlopu, a w tym roku bardzo często rezerwują wczasy w Czarnogórze, co jest zdecydowanie szansą dla tego kraju na zwiększenie zysków z turystyki. Czarnogóra to bardzo urokliwy kraj i ma cudowne krajobrazy związane z rzadkim środowiskiem naturalnym, a dodatkowo połączenie skał oraz morza zapewnia nam równie cudowne wrażenia.

Można do tego kraju wybrać się w celu zwiedzania a także podziwiania środowiska naturalnego, jak również w celu odpoczynku – na tak zwane plażowanie i relaks. Interesującym zjawiskiem w Czarnogórze jest to, iż na przykład wyjeżdżając tam w okresie czerwca da się w górach pozjeżdżać na snowbordzie, a następnie przenieść się do terenów brzegowych i odrobinkę poopalać się na plaży. Oczywiście zakładając, że będą dobre warunki pogodowe. Do Czarnogóry można wyjeżdżać w sumie przez cały rok. Jednak najlepsze warunki pogodowe i nie tylko panują w maju, czerwcu i wrześniu, a ruch turystyczny jest w tym czasie mniejszy.

Dla zainteresowanych po szczegóły odsyłam do: http://www.poradniki.zgora.pl/czarnogora-montenegro/
Reasumując latem pod kątem pogodowym Czarnogóra przypomina troszkę nasz kraj, aczkolwiek jest dużo goręcej i uraczymy tam dużo więcej słońca. Czarnogóra poza górami i cudnymi widokami ma także sporo ciekawych miejsc wartych odwidzenia, nie tylko myślę tu o zabytkach architektury, których również jest w tym rejonie wiele, ale również o interesujących miejscach.

Inne źródła:
https://www.nationalgeographic.com

You May Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Masa Cukrowa do pokrywania tortów.

Masa cukrowa jest w miarę nowym produktem na naszym rynku, ale można ją już znaleźć w sklepach internetowych sprzedających wyroby cukiernicze.

Zamknij