Sklep internetowy opon i felg używanych – Przykłady sklepów osiągających sukces.

Ostatnimi czasy handel internetowy szybko się rozwija, co oczywiście jest efektem popularyzacji internetu w Polsce. Do popularniejszych branż w polskim internecie można zaliczyć aparaty cyfrowe i sprzęt komputerowy, opony i części motoryzacyjne oraz meble.

Dziś zajmę się tymi dwoma ostatnimi. Jak już wspomniałem sprzedaż za pomocą internetu stała się bardzo powszechną i lubianą przez społeczeństwo formą. Na pewno przyczynił się do tej sytuacji znaczny wzrost zaufania konsumentów dotyczący operacji w sieci oraz serwisy opiniujące sklepy internetowe i tak zwane porównywarki cen. Tak więc tworzone jest też coraz więcej sklepów działających w sieci.

Niestety zw. na sporą ilość podmiotów tego typu nie jest to prosty business. Do tego dochodzi w przypadku sklepu internetowego pełna zależność od Google, które coraz częściej bez wyraźnego powodu odfiltrowuje dobre strony. W efekcie wiąże się to z olbrzymim ryzykiem, bo sklep internetowy może z dnia na dzień stracić klientów, a większość ruchu internetowego jednak generuje Google.

Poza ty marże na pojedynczych produktach są zaskakująco małe. Jedyną szansą jest tu olbrzymia sprzedaż. Na pewno są segmenty łatwe i trudniejsze. Wszystko zależy od formy oferowanego towaru.

Na pewno do trudniejszych sektorów można zaliczyć tka jak mówiłem komputery, opony, meble aparaty. W sektorach tych jest prawdopodobnie największa konkurencja. Chciałbym oprzeć się tu na doświadczeniach mojego kumpla, który od pewnego czasu ma sklep opon używanych.

Sklep ów, prowadzi sprzedaż tanich opon używanych oraz felg używanych. Zatem oferuje towar używany i za pewne utrudnieniem jest w tym przypadku obawa klientów do zakupu produktów używanych, których nie widzieli na żywo.

Tym bardziej, iż zakup tanich opon używanych , czy felg używanych mogłyby napawać niepewnością, podczas zakupów z wykorzystaniem Internetu. Zatem opony używane i felgi używane to dosyć niełatwy towar dla handlu sieciowego. Przecież nawet tanie opony jednak trochę kosztują, a nie kilka złotych, które można zaryzykować bez żadnych obaw. Mimo wszystko mój kumpel, którego nazwiska nie podaję, bo nie wiem, czy by wyraził na to zgodę, nie źle sobie poczyna na takim trudnym rynku. Na koniec, jeśli potrzebujecie tanie opony używane albo felgi używane, to zdecydowanie polecam powyższy sklep internetowy opon.

Następnym dobrym przykładem może być również sklep firmy BG. Jest to nowy sklep internetowy. W Rzeszowie znajduje się główny salon firmy i rodzima siedziba. Ten sklep internetowy prowadzi sprzedaż własnych mebli. Branża mebli także jest niełatwym sektorem. Tego typu salony często opierają się zwykle również dodatkowo na sprzedaży na allegro, to pomaga przetrwać na starcie działalności. Warto także prowadzić handel w tradycyjny sposób. Owy Sklep oferuje np. handel tradycyjną metodą tereny – Rzeszów i Warszawa gdzie znajdują się sklepy stacjonarne, a internetowa sprzedaż jest na całą Polskę. Nie powinno na starcie skupiać się wyłącznie na sklepie internetowym, gdyż wcale nie jest to łatwa branża.

Źródła

Poradniki.zgora.pl/tanie-opony-uzywane-felgi/
http://prestiz.tumblr.com/

You May Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Cechy sprzedaży internetowej w różnych branżach

Meble póki co są segmentem rynku, który zdaje się nie przejawiać symptomów wkraczającego również do Polski kryzysu finansowego. Na razie...

Zamknij