Cechy sprzedaży internetowej w różnych branżach

Meble póki co są segmentem rynku, który zdaje się nie przejawiać symptomów wkraczającego również do Polski kryzysu finansowego. Na razie nie pojawiły się pogłoski o problemach przedsiębiorstw z tego segmentu rynku, w przeciwieństwie do innych branż. Sprzedaż mebli w Polsce nadal nabiera rozpędu, muszę jednak zaznaczyć, że wnioskuję to wyłącznie na podstawie informacji pojawiających się w sieci, aczkolwiek możliwe, że po prostu do nich nie dotarłem.

Wiele firm zajmujących się handle meblami dostrzega szerokie możliwości jakie niesie za sobą założenie sklepu internetowego.

Przykład :
Firmę X (projekt) wybrałem do analizy ze względu na fakt, że ich sklep wirtualny funkcjonuje od niedawna. Firma sprzedaje tam meble, których również jest producentem. Z wiadomości udzielonych nam przez przedstawiciela firmy można wywnioskować, że marketing przynosi coraz lepsze skutki, owocujące coraz większą liczbą  klientów. Firma ta, używa także do sprzedaży swoich produktów allegro. Firma oczywiście funkcjonuje też w ramach handlu tradycyjnego. Reasumując można więc powiedzieć, że firma jest przykładowym obiektem o rozbudowanej sieci sprzedaży. Od niedawna firma stosuje internet jako podstawową formę promocji.  Zabiegi marketingowe przynoszą powoli efekty, gdyż coraz więcej piszę w społeczności internetowej o firmie: wpis na blogu

Jako, że już jesteśmy przy analizie rynku internetowego chciałbym też pokazać przykład firmy z innej branży. Mianowice firmy Extra opony używane , która sprzedaje nietypowy produkt, czyli Extraopony.pl.

Handel towarami używanymi jest zaiste trudny biorąc pod uwagę jako podstawową metodę handlu, kanał internetowy, w którego przypadku klient nie jest w stanie zobaczyć przedmiotu, którym jest zainteresowany na żywo. Z drugiej sprzedawany przez firmę “Extra – opony używane” towar jest rzeczywiście w dość odstających od konkurencji cenach. Firma ta nie bez powodu zdecydowała się wyłącznie na opony używane. Decyzja ta poprzedzona była analizą ogólnego rynku internetowego ogumienia.

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com
https://www.intensedebate.com/people/Investorwroclaw
Vimeo

You May Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jaką taksówką pojechać najtaniej na imprezę w Szczecinie

Kilku moich znajomych wpadło niedawno na taki pomysł, aby zacząć organizować darmowe imprezy muzyczne dla wszystkich, którzy są tylko na...

Zamknij