Co to są inteligentne i energooszczędne domy?

Inteligenty i prawie myślący za nas dom to marzenie większości Polaków. Chociażby sam dom to coś dla wielu niedostępnego, a co dopiero gdy zastosowane w nim są najnowsze technologie. I choć na z pozoru niczym się on właściwie nie różni od tradycyjnego innego domu, to jednak już po przekroczeniu jego progu można zwrócić uwagę na to, co czyni go tak pożądanym.

Światła same gasną, w salonie opadają rolety, zaczyna grać nasza ulubiona piosenka. To tylko nieliczne z niespodzianek, z jakich wyręczyć nas może inteligentna instalacja. Podczas naszego pobytu w pracy temperatura w domu jest mniejsza, a na pół godziny przez naszym powrotem znowu wraca do takiej, jaką chcemy. Albo w każdym pomieszczeniu jest ustawiona inna temperatura.

Kominek z płaszczem wodnym to jeden z elementów wyposażenia domów energooszczędnych

Co więcej, taki inteligentny dom na własność to mieszkanie w którym możemy czuć się bezpiecznie. Jest on bowiem wyposażony w czujki gazu. Niekiedy nawet w kamery, dzięki czemu możemy sprawdzić co dzieje się w naszym domu podczas naszej nieobecności, co jest bardzo przydatne kiedy ma się chociażby zwierzę czy dorastające pociechy. I choć zaprojektowanie takie inteligentnej instalacji jest sporym wydatkiem, to powinniśmy mieć świadomość tego, ze po jakimś czasie się ona zwróci (opłaty za prąd będę niższe).

Polacy coraz częściej stawiają na nowoczesne rozwiązania kiedy stawiają domy. Tym bardziej, że każdy kogo już stać na budowę domu chce by opłaty jakie będzie musiał co miesiąc ponosić nie były zbyt wysokie. Budowa domu rujnuje bowiem budżet domowy. Tym bardziej, że nie chodzi tylko o to, żeby kupić działkę, postawić na niej dom kanadyjski, czy tradycyjny dom murowany.

Ale przecież trzeba go jeszcze wykończyć. Sama aranżacja wnętrza to są niezwykle wysokie koszty. A co później? Opłaty, bo i za ogrzewanie trzeba więcej płacić, bo metraż duży. Do tego dochodzi prąd, gaz, woda, kablówka, Internet i wiele innych. Skąd nam to wszystko wziąć pieniądze? Co zrobić, żeby nowo wybudowany dom, był domem energooszczędnym? Należy zastosować w nim najnowsze rozwiązania. To oczywiście wiąże się z kosztami, ale później można liczyć na ogromną oszczędność. Czyli jak zawsze coś za coś. Jeśli już zajmiemy się rachunkami, będziemy mieszkać w domu energooszczędnym, do pełni szczęścia będzie brakowało nam tylko ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań wewnątrz.

Bo jaki tak naprawdę powinien być idealny dom? Nie tylko ładnie zaaranżowany, ale i funkcjonalny. Inteligentne domy to dziś praktycznie standard. Każdy chce ułatwić sobie życie na tyle, na ile jest to możliwe. W domu można ustawić nie tylko temperaturę, która będzie sama się regulowała, ale i światła, które będą się same gasiły, czy sprzęty tak, by włączały się po naszym przyjściu do domu, a wyłączały o danej godzinie. Warto zastanowić się nad zastosowaniem najnowszych technologii stawiając nowy dom.

Tutaj znajdziesz konkretną firmę, która oferuje inteligentne i energooszczędne domy:

https://www.domdobrejenergii.pl/sciany-prefabrykowane-z-betonu/

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skąd wziąć pieniądze na własny biznes i samochód?

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka to jeden z programów, w ramach którego można się ubiegać o przyznanie dotacji unijnych. W przeważającej...

Zamknij