Skąd wziąć pieniądze na własny biznes i samochód?

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka to jeden z programów, w ramach którego można się ubiegać o przyznanie dotacji unijnych. W przeważającej większości jest on finansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Gospodarczego.

Swój udział w jego finansowaniu ma również budżet państwa, niemniej jednak kształtuje się on na poziomie kilkunastu procent. Wspomniany program jest w Polsce realizowany od 2007 roku – potrwa to jeszcze do końca 2013 roku.

Podstawowym celem jaki ma do zrealizowania Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka jest zwiększanie konkurencji naszej rodzimej gospodarki, a ponadto również wspomaganie przedsiębiorców w rozwoju. Dotacja przyznawana jest na zasadzie refundacji, przy czym koniecznie trzeba pamiętać o tym, że ubiegające się o nią podmioty muszą dysponować wkładem własnym. Maksymalna kwota wsparcia na jaką można liczyć wynosi w tym przypadku 85 procent wartości całego przedsięwzięcia. W praktyce jest uzależniona głównie od tego w jakiej formie beneficjent korzysta z pomocy.

W zakresie Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka występuje 9 osi priorytetowych. Są to między innymi badania i rozwój nowoczesnych technologii, polska gospodarka na rynku międzynarodowym czy budowa elektronicznej administracji w ramach społeczeństwa informacyjnego. Nie wolno zapominać, iż projekt realizowany dzięki dotacji z powyższego programu ma do spełnienia konkretne zadania. Bardzo istotne jest to, aby skonstruować dobry wniosek, który znajdzie uznanie w oczach oceniającej go komisji.

Gotówka na samochód bez sprawdzania w bazach bik

Ubiegając się o przyznanie kredytu samochodowego, musimy liczyć się między innymi z tym, że bank bardzo wnikliwie przeanalizuje naszą zdolność kredytową. Pierwszą czynnością w tym zakresie będzie sprawdzenie nas w Biurze Informacji Kredytowej. Podstawowym zadaniem tej instytucji jest gromadzenie danych na temat osób posiadających zobowiązania kredytowe.

Tak zbudowana baza ma ułatwiać bankom weryfikowanie potencjalnych klientów pod kątem ich wiarygodności. Dzięki temu zminimalizowane zostanie ryzyko polegające na tym, że ktoś nie będzie spłacał rat w terminie rat za uproszczony kredyt samochodowy dla firm (oczywiście, nie ma możliwości wyeliminowania go w 100 procentach). Każdy z nas powinien wiedzieć, że ma prawo do tego, by zwrócić się do BIK z wnioskiem o przysłanie raportu na nasz temat. W wersji podstawowej raz na pół roku jest to bezpłatne. Wiemy wówczas, w jakiej znajdujemy się sytuacji i czego możemy się w bankach spodziewać. Należy jednak zachować ostrożność. Może na przykład przytrafić się taka sytuacja, że bank odmówi nam przyznania kredytu samochodowego z uwagi na złe noty w BIK. Możemy wtedy zażądać wyjaśnień – niekiedy jest tak, że w przeszłości mieliśmy kłopot ze spłaceniem jakiejś raty, ale uregulowaliśmy należności.

Pomimo tego, informacje na nasz temat nie zostały uaktualnione. Na naszą prośbę bank ma obowiązek sprawdzenia takich danych jeszcze raz. Generalnie rzecz biorąc, dobrze jest mieć w tym zakresie ogląd na całą sytuację – to pozwala uniknąć przykrych niespodzianek, nas też to stawia na lepszej pozycji.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie można w Szczecinie wymienić tanio klocki hamulcowe na kredyt?

Auto nie na kredyt? Od kilku już lat kupno samochodu nowego stało się nieopłacalne. Biorę tutaj pod uwagę fakt, że...

Zamknij