Pożyczkę można szybko wziąć nie tylko w banku

Z bankami nie tylko w Polsce wojen toczyć nigdy nie warto. Pamiętajmy, że każde wejście na wojenną ścieżkę z jakimkolwiek bankiem jest jednym z gorszych kroków, jakie to możemy w danej sytuacji przedsięwziąć. Co prawda bardzo często z takim obrazem rzeczy przychodzi nam się spotykać coraz to rzadziej, jednakże nadal istnieją w naszym kraju osoby, którym to wydaje się, że zaciągając kredyt gotówkowy nie będą musieli go nigdy spłacać.

Takie nie do końca rozgarnięte persony bardzo często zostają dokładnie informowane przez dany bank, że znajdują się w grubym błędzie myśląc właśnie w ten dziwny sposób. Ignorowanie różnego rodzaju wezwań do zapłaty i monitów bankowych może się naprawdę źle skończyć. W zasadzie, to najwięcej uzależnione jest tutaj od samej wysokości zaciągniętego zobowiązania finansowego. To przecież oczywiste, że sądzenie się o kilkaset złotych nie zawsze okazuje się być najbardziej opłacalnym krokiem dla obydwu stron. Pewne jest jednak to, że czekają na nas dalsze nie mniej bolesne reperkusje.

chwilowki-bez-sprawdzania-baz
Internetowe pożyczki pozabankowe to alternatywa dla ofert bankowych, które są dużo mniej dostępne dla przeciętnego człowieka

Wszystkie nasze banki już posiadają w swych rękach odpowiednie narzędzia do karcenia czarnych owiec unikających spłacania kredytów. Jednym z nich będzie wpisanie nas do krajowego rejestru dłużników. Poskutkuje to tym, że w przyszłości chcąc zaciągnąć kredyt skorzystać będziemy mogli tylko i wyłącznie z dobrodziejstw firm tym rejestrem się nie posługujących, często występują one pod szyldem pożyczki chwilówki. Nie trudno jest się chyba jednak domyślić, że zaoferowane nam warunki będą naprawdę kiepskie.

Gdy na przeszkodzie staje BIK – Wielu osobom pragnącym skorzystać z oferty kredytowej banku na przeszkodzie staje BIK – czyli Biuro Informacji Kredytowej. Ta utworzona przed kilkunastu laty instytucja ma za zadanie gromadzić wszelakie informacje na temat osób spłacających rozmaite zobowiązania finansowe. Jeśli więc w przeszłości ktoś miał problem ze spłaceniem w terminie raty czy jakiegoś rachunku, może być praktycznie na 100 procent pewien, że stosowna adnotacja na ten temat znajduje się w bazie BIK.

Informacje przechowywane są tutaj przez co najmniej pięć lat. Banki korzystają z nich za każdym razem, gdy mają do czynienia z wnioskiem kredytowym (rodzaj kredytu nie odgrywa tutaj jakiegokolwiek znaczenia). Jeżeli zatem czyjaś historia finansowa w BIK nie jest najlepsza, bank podejmuje decyzję o nie przyznaniu kredytu. Na tym tle pożyczki pozabankowe wypadają zupełnie inaczej. Brak weryfikacji potencjalnego klienta w BIK oznacza szeroki dostęp do usług świadczonych przez firmy pożyczkowe.

Nierzadko pojawiają się głosy, że pozabankowe pożyczki bez BIK bardzo ułatwiają życie przeciętnym ludziom – pod warunkiem rzecz jasna, że korzysta się z nich z umiarem i w granicach zdrowego rozsądku (zasada ta odnosi się także i do innych produktów finansowych – w tym kredytów). Gdy ktoś znajduje się w naprawdę opłakanej sytuacji materialnej, kolejne zobowiązanie wcale mu nie pomoże, a wręcz przeciwnie – tylko zaszkodzi. Wszystko jest co prawda dla ludzi, ale też trzeba umieć robić z tego użytek – na szczęście gospodarowania pieniędzmi można się nauczyć.

Jeśli jednak już chcemy skorzystać z usług kredytu nie w banku to poczytajmy o innych instytucjach np. tutaj:

https://kasoland.pl/

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czysta tapicerka w samochodzie podczas jazdy

Gro młodych osób narzeka na to, że nie wiedzą, co właściwie mają zrobić ze swoją przyszłością. Wbrew pozorom odpowiedzieć na...

Zamknij