Zmiany w warunkach umowy o kredyt samochodowy

Utrata pracy, choroba, spadek wysokości naszych odchodów  etc. – to wszystko może sprawić, że nagle płacenie raty stanie się zbyt dużym wyzwaniem. Może też zdarzyć się i tak, że w trakcie obowiązywania umowy zmienimy pracę, w związku z czym przesunie się termin naszej wypłaty.

Mnóstwo jest generalnie rzeczy, jakie mogą się nam nieoczekiwanie przytrafić. W takiej sytuacji często bierzemy pod uwagę zmianę warunków umowy o tani i dobry kredyt samochodowy bez żadnych zaświadczeń. Zmiany te mogą mieć zróżnicowany charakter – wszystko zależy w tym momencie od okoliczności, w których się znaleźliśmy. Raz może chodzić o zmiany w zakresie harmonogramu spłat (przesunięcie terminu uiszczania raty), a kiedy indziej o wydłużenie okresu kredytowania czy zrezygnowanie z rat malejących na rzecz równych. Wychodzimy z założenia, że bank nie będzie nam robił większych problemów. Tak też z reguły jest – o ile oczywiście do tej pory nie zalegaliśmy z płaceniem.

Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że opisane powyżej zmiany kosztują. Bank nie dokonuje ich za darmo. Wysokość tych opłat to już indywidualna sprawa każdego banku – w jednym może być to 50 złotych, w innym zaś 300. W każdym bądź razie jest to kwestia, którą należy zainteresować się jeszcze przed podpisaniem umowy.

I tutaj jaj zwykle sprawdza się stara i stosowana przez doświadczonych kredytobiorców zasada żeby kilka razy dokładnie przemyśleć każdą pożyczkę zanim ostatecznie stwierdzimy, że nie da się bez niej obejść.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzwonki na telefon

Od 26 maja 2008 roku, w wybranych kolekturach Lotto oraz w wielu klubach możemy zawierać zakłady nowej gry liczbowej Totalizatora...

Zamknij