Pożyczka hipoteczna zamiast autokredytu

Kredyt samochodowy to jeden z najczęściej wybieranych sposobów na sfinansowanie zakupu auta – aczkolwiek oczywiście nie jedyny. Jeżeli ktoś dysponuje pewnymi możliwościami, może wziąć w tym momencie pod uwagę opcję jaką jest pożyczka hipoteczna. Takie rozwiązanie ma jednak sens tylko wówczas, kiedy ktoś planuje zakup nowego pojazdu bądź maksymalnie dwu- trzyletniego.

Taki samochód to wydatek rzędu co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, chociaż zwykle jest to dużo wyższa kwota. Dlaczego więc pożyczka hipoteczna jest w tym momencie godna uwagi? Jest ku temu kilka powodów. Przede wszystkim można ją przeznaczyć na dowolny cel. Poza tym jej oprocentowanie jest niższe aniżeli kredytu samochodowego, nie wspominając o tym, że jej kwota może być znacznie wyższa aniżeli wspomniany kredyt. Generalnie rzecz biorąc, klient dostaje korzystniejsze warunki umowy. Musi jednak spełniać pewne warunki. Po pierwsze – nieodzowne jest posiadanie na własność nieruchomości nie obciążonej hipoteką, która będzie stanowić zabezpieczenie zobowiązania. Po drugie – wymagana jest w tym przypadku wysoka zdolność kredytowa, co wiąże się między innymi z posiadaniem zarobków na odpowiednim poziomie.

Osoba, która dysponuje wspomnianą nieruchomością, a zarabia przeciętnie nie ma praktycznie żadnych szans na na takie produkty jak pożyczka hipoteczna czy pewny kredyt pod zastaw – i to jest właśnie największym jej minusem. Rzecz jasna im szybciej się ją spłaci, tym jest ona tańsza – ale to akurat odnosi się do wszystkich kredytów, w tym także samochodowych (krótszy okres spłaty to niższe odsetki).

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lubię darmowe filmy

Zawsze uwielbiałam oglądać darmowe filmy. To chyba, dlatego że jako dziecko, kiedy zostawałam sama w domu, to rodzice sadzali mnie...

Zamknij