Mieć pomysł na własny biznes

Otworzenie własnej działalności gospodarczej to całkiem długa droga, jaką to przyjdzie nam przejść, zanim to uda nam się to wszystko dopiąć na ostatni guzik. Oczywiście zanim zaczniemy załatwiać formalności musimy mieć dobry pomysł na własny biznes. Dodatkowo trzeba wspomnieć, że nie ma żadnych gwarancji, że przedsięwzięcie się powiedzie.biznes na wsiDroga ta łatwa nie będzie, wręcz wyboista pozwolę sobie rzec, jednakże moim zdaniem warto jest przebrnąć przez te trudy i znoje, by wreszcie osiągnąć upragniony cel. Dla wielu początkujących przedsiębiorców niemałym problemem okazać  może się kwestia sfinansowania całego tego przedsięwzięcia. Szczególnie tak jest, gdy rozważany jest własny pomysł na biznes na wsi lub w małej miejscowości. Na szczęście jednak pomocna dłoń zostanie w naszą stronę wyciągnięta przez urząd pracy czy też Unię Europejską. Dzisiaj akurat Unia Europejska daje dużo pieniędzy nowym członkom na wyrównanie różnic w rozwoju gospodarczym.
Oferowana dotacja dla początkujących przedsiębiorców jest doskonałą furtką, której przekroczenie oznaczać może naprawdę spore ułatwienie. Niestety jednak nie każdemu takowa dotacja może zostać przyznawana. Czynników warunkujących jej przyznanie jest naprawdę wiele, jednakże jednym z głównych kryteriów będzie w tym momencie dobrze wykonany biznesplan czyli fachowo spisany i opracowany pomysł na własny biznes, w miarę bezbłędnie wypełniony wniosek, jak i niestety dobra wola urzędników, przez ręce których papiery te przejdą.

Jeśli nie uda się z dotacją, albo jakąś inną pomocą za publiczne pieniądze, to zawsze też do naszej dyspozycji pozostać może pożyczka zaciągnięta w banku. Takie rozwiązanie radziłbym jednak traktować jako typową ostateczność, gdyż zobowiązania tego kalibru lepiej jest unikać. Każdy biznes wymaga na wstępie dużych nakładów i dodatkowe koszty w postaci odsetek mogą okazać się na starcie zabójcze dla przedsięwzięcia.

Mam nadzieję, że poruszyłem tutaj ciekawą kwestię i znajdą się osoby gotowe do dyskusji i budowania wspólnie jakiejś ciekawej idei. Do tego dużo ciekawych informacji i dyskusji o nich można znaleźć na wielu forach w internecie. Ostatnio natknąłem się na dość ambitne (http://bizneston.pl/) na którym podstawowym tematem jest to jak założyć własny biznes w internecie. Tam także pisuję i polecam je wam.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
(Kraków) – Odzyskiwanie danych w ramach pogotowia komputerowego

Jak wiadomo sektor usług komputerowych to jedna z najbardziej prężnie rozrastających się branż i poniekąd najbardziej ekspansywnych rynków,

Zamknij