Kilka cennych porad dla narciarzy – nowicjuszy

Już za moment staniesz się „jednym z uczestników” stoku narciarskiego? Pamiętaj o tym, że „w tym miejscu” obowiązuje kilka zasad – naprawdę warto zapamiętać wszystkie poniższe „reguły” – i „nie tworzyć” niebezpiecznych sytuacji, „nie stać się” niebezpieczeństwem ani dla siebie ani dla innych – oraz „wdrożyć je w życie”. Za pośrednictwem poniższego artykuły zaprezentujemy „obowiązujące normy” wszystkich narciarzy.

Nigdy nie zapominaj o tym, że : Nie jesteś „jedynym uczestnikiem” stoków – Nikt z Nas (Żaden narciarz – początkujący i zaawansowany) nie powinien „tworzyć” zagrożenia (dla nikogo) oraz „przeszkód”.

„Przypatrz się” prędkości Twojej jazdy – Powiedz prawdę! Jesteś debiutującym narciarzem?” „Dopasuj” swoją prędkość do : umiejętności, „przyjętego” przez Ciebie stylu – odwiedziłeś sklep narciarski i zdecydowałeś się na zakup nart w stylu…?, zwróć także uwagę na stan trasy oraz panujące warunki atmosferyczne (pogodę!). Jesteś pewnie, że „posiadasz pełną kontrolę” nad prędkością swojej jazdy? I nie będziesz miał najmniejszym trudności z „zahamowaniem”?

Zdecyduj się na wybór takiej trasy, która umożliwi Ci „wykluczyć” wszystkie możliwości zderzenia się z innymi „uczestnikami stoku”.

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś wyprzedził zarówno z prawej, jak i lewej strony – Pamiętaj jednakże o tym, aby zachować taki „odstęp”, który zagwarantuje Ci brak możliwości „stuknięcia”/”najechania”/”potrącenia” innych narciarzy (i zarazem nie zahamuje „wolności” Twoich ruchów). Warto wiedzieć, iż : Pierwszeństwo na stoku ma zawsze ta osoba, która jedzie wolniej albo „jest obecna” niżej (od Nas).

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tabletki z zieloną kawą – i kilka cennych uwag

Kilka tygodni temu pożegnałaś się z wysokokalorycznymi przekąskami? Batonikami, chipsami, ciasteczkami, czekoladkami, fast foodami? Przekąski z niską zawartością kalorię właśnie...

Zamknij