Kredyty dla tych którym odmówiono przez BIK

Gdy na przeszkodzie staje BIK – Wielu osobom pragnącym skorzystać z oferty kredytowej banku na przeszkodzie staje BIK – czyli Biuro Informacji Kredytowej. Ta utworzona przed kilkunastu laty instytucja ma za zadanie gromadzić wszelakie informacje na temat osób spłacających rozmaite zobowiązania finansowe. Jeśli więc w przeszłości ktoś miał problem ze spłaceniem w terminie raty czy jakiegoś rachunku, może być praktycznie na 100 procent pewien, że stosowna adnotacja na ten temat znajduje się w bazie BIK.

Informacje przechowywane są tutaj przez co najmniej pięć lat. Banki korzystają z nich za każdym razem, gdy mają do czynienia z wnioskiem kredytowym (rodzaj kredytu nie odgrywa tutaj jakiegokolwiek znaczenia). Jeżeli zatem czyjaś historia finansowa w BIK nie jest najlepsza, bank podejmuje decyzję o nie przyznaniu kredytu. Na tym tle pożyczki pozabankowe wypadają zupełnie inaczej. Brak weryfikacji potencjalnego klienta w BIK oznacza szeroki dostęp do usług świadczonych przez firmy pożyczkowe.

Ten tekst uświadomi Tobie, że jest także takie coś jak pożyczki pozabankowe z odmową w bik (Pozyczki-pozabankowe.biz) i nie rzadko udaje się z nich skorzystać.

Nierzadko pojawiają się głosy, że pozabankowe pożyczki bez BIK bardzo ułatwiają życie przeciętnym ludziom – pod warunkiem rzecz jasna, że korzysta się z nich z umiarem i w granicach zdrowego rozsądku (zasada ta odnosi się także i do innych produktów finansowych – w tym kredytów). Gdy ktoś znajduje się w naprawdę opłakanej sytuacji materialnej, kolejne zobowiązanie wcale mu nie pomoże, a wręcz przeciwnie – tylko zaszkodzi. Wszystko jest co prawda dla ludzi, ale też trzeba umieć robić z tego użytek – na szczęście gospodarowania pieniędzmi można się nauczyć.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Duży wybór na pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń i bik

Zapożyczanie się do najlepszych i najprzyjemniejszych rzeczy nie należy. Zazwyczaj korzystamy z pomocy banków czy innych instytucji finansowych, kiedy chcemy...

Zamknij