Kredyty pozabankowe bez biku mogą być równie korzystne

Kiedy ktoś mówi nam o kredytach pozabankowych uśmiechamy się tylko i nic nie mówimy. Bo każdy z nas ma chyba podobne wrażenie, że to jedno wielkie oszustwo. Tymczasem przecież kredyty pozabankowe udzielane są również przez instytucje, które działają na polskim rynku finansowym od wielu lat, są rozpoznawalne, zakorzenione w naszej świadomości.

Co więcej zdarzają się i tacy, którzy owe firmy pożyczkowe mylą nawet z bankami, uważają za banki. Dlatego też zanim zanegujemy jakiś produkt, z uwagi na samą nazwę, bez poznania konkretów powinniśmy się dwa razy zastanowić. Kredyty pozabankowe bez biku mogą być równie korzystne. A niekiedy nawet dają możliwość negocjowania stawki, wysokości oprocentowania. Tak jest w przypadku większych kwot, które chcemy pożyczyć, albo pożyczek społecznościowych, udzielanych przez osoby prywatne. Pożyczki pozabankowe dostępne są właściwie dla każdego. Wystarczy był pełnoletnią osobą, żeby taką pożyczkę otrzymać. Stąd tez wiele niebezpieczeństw, które czyhają na potencjalnych pożyczkobiorców. Nie można bowiem dać się zapętlić, wciągnąć w spiralę długów.

Osoby, które szybko ulegają emocjom, pod ich wpływem dokonują zakupów nie powinny korzystać z pożyczek społecznościowych. Lepiej traktować je jako zabezpieczenie, alternatywę dla produktów bankowych w sytuacji kiedy naprawdę potrzebne są nam pieniądze. A nie wykorzystywać kiedy tylko przyjdzie nam ochota i będziemy mieli kaprys żeby kupić sobie nowe ubranie czy parę butów. Każde zobowiązanie finansowe trzeba przecież kiedyś spłacić i to z odsetkami.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kredyt samochodowy – co zamiast?

Kredyt samochodowy to jedna z kilku opcji na sfinansowanie zakupu auta w sytuacji, gdy nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. W...

Zamknij