Kredyt samochodowy – co zamiast?

Kredyt samochodowy to jedna z kilku opcji na sfinansowanie zakupu auta w sytuacji, gdy nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. W przeciągu kilku ostatnich lat popularność wspomnianych powyżej kredytów wzrosła, co ma nierozerwalny związek z tym, że Polacy kupują coraz więcej samochodów. Zresztą, jest to doskonale widoczne na drogach. Z tego też względu chętniej sięgamy po autokredyty, banki natomiast wzbogacają swoją ofertę w tym zakresie.

Jak już jednak zostało nadmienione, to tylko jedno z wielu dostępnych rozwiązań, po które sięgać mogą osoby potrzebujące pieniędzy na zakup auta. Jakie są pozostałe opcje jeśli nie kredyt samochodowy na najlepszych warunkach (Kredytsamochodowy.blogx.pl)? Wszystko w tym momencie zależy w główniej mierze od tego, jaka konkretnie kwota wchodzi w rachubę. Jeżeli jest to kilka tysięcy złotych, wówczas warto rozważyć możliwość skorzystania z karty kredytowej lub ze zwykłego kredytu gotówkowego. Nie jest to bowiem aż tak duża suma, by opłacało się dawać bankowi samochód pod zastaw. Samo ustanowienie zabezpieczeń zajmie nam sporo czasu, nie wspominając już nic o kosztach, jakie w związku z tym będziemy musieli ponieść.

Dużym plusem kredytu gotówkowego lub karty jest to, że pieniędzmi możemy dysponować wedle własnego uznania, zaś pojazd nie jest współwłasnością banku. Jeszcze inną opcją jest pożyczka hipoteczna – również na dowolny cel. Jest korzystna z uwagi na atrakcyjne oprocentowanie, ale opłaca się tylko przy wysokich kwotach (co najmniej kilkanaście tysięcy złotych). Poza tym i tutaj w grę wchodzą czasochłonne zabezpieczenia.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uciążliwy depozyt karty pojazdu

Kredyty samochodowe – w porównaniu z gotówkowymi – są o wiele bardziej przyjazne dla kieszeni konsumenta. Wynika to z faktu,...

Zamknij