Pożyczka refinansowa lepsza niż bez bik

Refinansowanie kredytu – czy zawsze się opłaca? Bankowa oferta w zakresie kredytów hipotecznych systematycznie się poszerza. Wynika to między innymi z faktu, że konkurencja na rynku jest obecnie spora. Banki robią zatem wszystko, aby przyciągnąć do siebie klientów. Aktualnie kredyt hipoteczny można otrzymać na znacznie bardziej korzystnych warunkach aniżeli kilka lat temu.

Taka sytuacja powoduje, że wiele osób spłacających już od jakiegoś czasu takie zobowiązania zastanawia się nad przeniesieniem ich do innego banku (chodzi o refinansowanie). Decyzję w tej sprawie należy jednak podjąć w oparciu o chłodną kalkulację. Kluczową kwestią jest w tym momencie opłacalność takiego posunięcia. Nie wolno zapominać, że otrzymanie nowego kredytu na bardziej atrakcyjnych warunkach wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Za przywileje trzeba zapłacić. Dość często banki za wcześniejszą spłatę długu i zrezygnowanie z ich usług naliczają prowizję – jej wysokość jest ustalona na takim poziomie, aby nie zachęcać klienta do zmian. Nowy bank z kolei to konieczność załatwienia wszystkich formalności od początku, co również wiąże się z niemałymi wydatkami.

Jeżeli kredyt hipoteczny jest spłacany w walucie obcej, wówczas bank jego wartość przeliczy według kursu obowiązującego w danym dniu – można na tym zyskać, ale też i stracić. Po uwzględnieniu wszystkich kosztów związanych z refinansowaniem niejednokrotnie okazuje się, że wcale się to nie opłaca. Nieraz kredytobiorca jest w stanie zyskać więcej, jeśli podejmie negocjacje z macierzystym bankiem w sprawie zmiany warunków umowy.
Pamiętajmy, że pożyczka refinansowa i tak zawsze jest lepsza niż jakaś kolejna  pożyczka bez sprawdzania w bazie bik (Pozyczki-bez-bik.biz) zaciągana w jakiś instytucjach pozabankowych po to żeby wpędzić nas tylko w spiralę kredytową.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kredyt mieszkaniowy zamiast wynajmowania

Zamiast wynajmować – weźmy na kredyt. Odłożenie wystarczającej ilości gotówki, by za nią właśnie kupić mieszkanie na własność zająć będzie...

Zamknij