Prowadzenie firmy a opłaty za studia

Bardzo wiele osób decyduje się na uruchomienie własnej firmy jeszcze podczas studiów. Jest to obecnie dość powszechnie spotykane zjawisko.

Stosunkowo często pada w tym kontekście pytanie dotyczące tego czy opłaty za naukę na uczelniach wyższych stanowią tak zwany koszt podatkowy (mówiąc innymi słowy – czy przedsiębiorca może odliczyć sobie od podatku wydatki poniesione na szkołę). Taka możliwość istnieje tylko wówczas, jeśli kierunek studiów jest ściśle związany z profilem firmy – dla przykładu ktoś studiuje informatykę i prowadzi działalność w zakresie projektowania stron internetowych.

Nie ma w tym momencie znaczenia czy są to studia dzienne, zaoczne czy też wieczorowe. Jeżeli natomiast opłata za studia została uiszczona przed dniem rozpoczęcia działalności gospodarczej, wówczas przedsiębiorca nie może sobie tej kwoty „wrzucić” w koszty. Podsumowując – płatność za studia stanowi koszt podatkowy w dwóch sytuacjach, gdy kierunek ma związek z działalnością i gdy należność uregulowano w odpowiednim czasie.

Współpracuj z profesjonalistami przy budowie i promocji strony internetowej!

Masz własną firmę? Prowadzisz własny biznes? Chciałabyś zostać zauważony przez społeczność internetową? Zbuduj własną stronę internetową i nie zapomnij o jej promocji! Nie wiesz, czy firmową stronę www powinieneś zbudować sam, czy poprosić o pomoc innych? Odpowiedź jest bardzo prosta! Jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności! Budowa strony internetowej w HTML, CMS, FLASH jest Ci całkowicie obca? To zaufaj profesjonalistom! Nawiązałeś kontakt z firmą budującą strony www i…? I uważasz, że cena jest zbyt wygórowana?

Negocjuj! Powiedz firmie, że interesuje Cię również pozycjonowanie strony, czyli…? Czyli długofalowa współpraca! Nie szukaj tańszych wykonawców stron internetowych na aukcjach! Ponieważ? Ponieważ wykonawcy ów stron bardzo rzadko są profesjonalistami. Sprawdź czy wystawcą aukcji jest doświadczona firma (w budowaniu i pozycjonowaniu stron internetowych!), czy laik (osoba oferująca stworzenie strony internetowej, w bardzo atrakcyjnej cenie, ale nie posiadająca żadnego doświadczenia). Profesjonalna firma budująca strony internetowe dla swoich klientów (nie od kilku dni!), zadba o każdy szczegół budowanej strony www, gdy tylko poprosisz ją o naniesienie drobnej poprawki, natychmiast to uczyni (i nie podniesie ceny!)! Współpracując z profesjonalistami, nie musisz martwić się o to, że Twoja strona internetowa nie spełni Twoich oczekiwań.

Profesjonalna firma rozpoczyna pracę od rozmowy ze swoim klientem! Nie buduje strony internetowej według swojego uznania. Tylko poznaje potrzeby swoich klientów i je realizuje, w nieodległym terminie (Twoja strona internetowa będzie zawsze priorytetem dla profesjonalistów, nie jednym z odleglejszych projektów).

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrnąć z finansowego problemu

Popadnięcie w bankową pułapkę nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się nam wydawać, że jest. Okazuje się bowiem, że...

Zamknij