Kredyt na samochód i jego wady

Kredyt samochodowy jest rozwiązaniem, z którego dość chętnie korzystamy, kiedy brakuje nam gotówki na zakup auta. Oprócz wielu korzyści płynących z takiego rozwiązania, musimy też pamiętać i o jego wadach. Wynikają one przede wszystkim ze sposobów, na jakie kredyty samochodowe są przez banki zabezpieczane.

W tym kontekście jeśli chodzi o kredyt samochodowy Szczecin  najczęściej padają takie nazwy jak zastaw rejestrowy, cesja praw z polisy AC oraz przewłaszczenie. Mówiąc w skrócie, bank staje się współwłaścicielem samochodu – ma prawo nam go odebrać, jeśli przestajemy płacić raty. Mało tego – możemy zapomnieć o tym, że w trakcie obowiązywania umowy sprzedamy samochód. Banki na coś takiego zgody nie wyrażają, a jeśli już – to tylko i wyłącznie w sporadycznych sytuacjach, nie mniej jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko. Nawet, jeśli trafi się nam rewelacyjna okazja na zmianę auta na znacznie lepsze, śmiało o niej zapomnijmy. Kłopoty pojawiają się też wtedy, gdy przytrafi się nam stłuczka czy wypadek. Nie dostaniemy tak od razu pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej – zgodzić się na to musi bank. Co prawda jeśli nie mamy kłopotów ze spłacaniem kredytu, bank takiej zgody udziela, aczkolwiek na stosowną decyzję musimy trochę poczekać.

Zawsze rzecz jasna pozostaje nam taka opcja jak kredyt na samochód bez zabezpieczeń, lecz w takiej sytuacji równie dobrze możemy się zastanowić nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego czy pożyczki hipotecznej, co niejednokrotnie może się okazać dużo tańszym rozwiązaniem. Sami musimy zdecydować, co będzie dla nas lepsze.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wybrnąć z finansowego problemu

Popadnięcie w bankową pułapkę nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się nam wydawać, że jest. Okazuje się bowiem, że...

Zamknij