Egipt – turystów odstrasza “biegunka”

Każda osoba, która była w Egipcie wie, że jest to kraina biegunki i drobnoustrojów. Oczywiście trzeba również nadmienić, że Egipt to z pewnością bardzo pasjonujący turystycznie kraj, który warto zwiedzić – orientalna kultura, starożytne zabytki, ładne krajobrazy, ładne plaże oraz jedna z ładniejszych rafa śródziemnomorska, to tylko niektóre z walorów zachęcających do Egiptu ogrom turystów.

Ale należy zapamiętać, iż Egipt dostarcza także mniej przyjemne tajemnice. Jedną z nich jest choroba żartobliwie nazywana zemstą faraona. Choroba ta skutecznie potrafi zepsuć każdemu człowiekowi urlop w Egipcie. Stała się ona przypadłością licznych turystów odwiedzających owy rejon Afryki. Jeśli chcesz poznać szczegóły koniecznie zajrzyj tutaj

Czy kobieta ma mocniejszy żołądek?

Z poniekąd niewiadomych powodów nieco mocniej dotyka chłopców, co nie oznacza, iż jakaś kobieta mogłaby pomyśleć, że jest odporna. Według informacji podawanych przez serwis dla Pań – Kobietyn.eu płeć piękna jest nieco mniej narażona na atak zemsty niż mężczyzna, jednak mimo to zwykle kobieta również musi równie mocno mieć się na baczności, bowiem różnica w zachorowalności kobiet i mężczyzn jest bardzo nikła. Choroba ta objawia się szczególnie silnymi objawami zatrucia pokarmowego – czyli biegunka, wymioty, gorączka itp.

W skrajnych wypadkach gorączka bywa wyjątkowo duża nawet do 41 stopni, co też może być niebezpieczne dla zdrowia pacjenta. Choroba ta powodowana jest przez wszechobecne w Egipcie bakterie. Występują one przede wszystkim w wodzie, jednak ogólnie pojawiają się wszędzie, a sam Egipt nie zalicza się do zadbanych państw więc o zarazki nie trudno. Jak uniknąć rozchorowania będąc w Egipcie? Jeżeli w czasie wakacji odwiedzamy Egipt powinniśmy zawsze zachować maksimum higieny. Oprócz tego nie wolno pić wody z kranu, nie można się jej nawet napić przypadkiem w czasie brania kąpieli.

Pijemy jedynie wodę butelkowaną, nawet twarz myjemy wodą butelkowaną. Egipt to nie Europa, woda tam jest zapełniona zarazkami wszelkiej gamy, którym rozmnażaniu sprzyja też miejscowy upalny klimat. Będąc w Egipcie spożywamy wyłącznie gotowane pokarmy, w żadnym wypadku surowych warzyw, czy owoców. Picie alkoholi też może pomóc. Aczkolwiek nawet stosownie wymienionych porad nie da nam pewnej gwarancji, że nie dorwie nas schorzenie Faraona. W przypadku niewielkich symptomów należy zakupić w egipskiej aptece tabletki o nazwie Antinal, polskie lekarstwa nie pomagają. Aczkolwiek kupując go nie dajmy zauważyć, że rozbolał nas żołądek etc. – spytani – powiedzmy, iż kupujemy na wszelki wypadek, ponieważ gdy sprzedawca spostrzeże, że jest nam niezbędny to zapłacimy za niego 3 razy więcej niż normalnie. W przypadku ostrych zatruć należy podjechać do lecznicy.

Źródła:
http://www.poradniki.zgora.pl
https://www.wikipedia.org

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak sprawdzić własną zdolność kredytową

Kiedy to chcemy opłacić jakiekolwiek rachunki – logujemy się na stronie banku i wysyłamy przelew. Nic trudnego, jednakże cóż moglibyśmy...

Zamknij