Lokaty, konta i fundusze inwestycyjne

Nie każdy z nas urodził się ryzykantem. Nie każdy potrafi wszystkie swoje oszczędności życia postawić na jedną kartę. Większość z nas, ciężko pracuje na te pieniądze. Kiedy już uda nam się je odłożyć, chcemy je jak najlepiej spożytkować. Co zrobić z takimi pieniędzmi?

Pierwszą możliwością jest odłożenie środków na konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Jest to forma oszczędzania dobra dla osób, które boją się ryzyka. Pieniądze odłożone na koncie są bezpieczne. Podpisując umowę mamy pewność, że wypłaciłam co najmniej tyle, ile zdeponowaliśmy. Najważniejsze w tego typu kontach jest to, że pieniądze pracują cały czas. Konta antybelkowe albo inaczej zwane konta antypodatkowe, pozwalają dzięki metodzie za okragleń uniknąć płacenia podatku Belki.Dzięki temu nawet ofert mniej oprocentowane niż tradycyjne lokaty terminowe są bardziej opłacalne.

Druga możliwość to odłożenie środków na lokaty terminowe. Lokaty te są bardzo popularne i bardzo bezpieczne. Jeszcze do niedawna banki prześcigały się w ofertach i oferowały wysoko oprocentowane depozyty. Od pewnego czasu oprocentowanie stoi na niezmiennym poziomie, ale wciąż wśród ofert można znaleźć prawdziwe perełki. Przy deponowaniu środków na lokacie trzeba pamiętać o tym, że nie możemy środków wypłacić wcześniej niż przed okresem zapadalności lokaty.

Trzecia możliwość dla tych bardziej wymagających to wykup jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym albo udział w jednym z wielu programów inwestycyjnych. Fundusze inwestycyjne podobnie jak programy inwestycyjne są różne i każdy znajdzie coś dla ciebie. Należy jednak pamiętać, że ta forma lokowania oszczędności jest przeznaczona bardziej dla osób, które mają dodatkową poduszkę finansową, a wolne środki mogą pozostawić nienaruszone przez pewien okres czasu.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lokaty mniej zarabiają niż konta

Tytuł tego artykułu może i jest zaskakujący, ale naprawdę poprawny. Pomału mijają czasy, gdy pieniądze trzymaliśmy na lokatach i zamrażaliśmy...

Zamknij