Lokaty mniej zarabiają niż konta

Tytuł tego artykułu może i jest zaskakujący, ale naprawdę poprawny. Pomału mijają czasy, gdy pieniądze trzymaliśmy na lokatach i zamrażaliśmy nasze fundusze na długie miesiące lub czasem nawet na lata.

Znane i stosowane do tej pory lokaty długoterminowe odchodzą kompletnie do lamusa i coraz mnie osób z nich korzysta. Teraz szturmem na polski rynek wdarł się taki produkt finansowy jak konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Po co mamy mrozić nasz kapitał skoro na koncie oszczędnościowym możemy nim dowolnie dysponować i zarządzać? Mało tego, takie nowoczesne konto oszczędnościowe skutecznie i co na najważniejsze całkiem legalnie omija podatek od zysków na lokatach bankowych. Nie wszyscy nawet wiedzą, że stare lokaty bankowe na wysoki procent (Lokaty.blogx.pl) wiążą się z tym, że zawsze trzeba zapłacić na koniec podatek od każdej zarobionej złotówki.

Oczywiście zawsze robi to za nas sam bank, który przesyła ten podatek do odpowiedniego urzędu skarbowego. Jeśli jednak założymy sobie konto oszczędnościowe w dobrym banku to jest ono tak skonstruowane, że tego podatku płacić nie będziemy. Warto jednak zwrócić uwagę na koszty obsługi kont oszczędnościowych bo są one zazwyczaj bardzo drogie i jeśli dobrze nie zapoznamy się z cennikiem i przesadzimy z ilością przelewów to zapłacimy więcej dla banku niż byśmy zapłacili podatku za tradycyjną lokatę terminową. Są też co prawda lokaty jednodniowe i też omijają podatek belki jednak w końcowym rozrachunku nie są chyba tak atrakcyjne jak konta oszczędnościowe.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Social lending to pożyczki społecznościowe

Historia pożyczek społecznościowych w internecie jest praktycznie tak stara jak sam internet. Globalna sieć od samego początku wykorzystywana jest w...

Zamknij