Zarabianie i dziennikarstwo

Niektórzy marzyli o zostaniu strażakiem, inni policjantem. Zaś moje marzenia dotyczyły zupełnie czegoś innego. Nie wiedzieć dlaczego zawsze chciałem zostać dziennikarzem. Miałem po prostu jakiś podejrzany pociąg do ogólnie rozumianego dziennikarstwa.

Zawsze marzyło mi się zarabianie i dziennikarstwo dla czytających internet (Poto.pl) czyli taka właśnie praca. Moja przygoda rozpoczęła się od prostych artykułów wysyłanych do serwisów internetowych. Niektóre z nich okazały się kompletnymi niewypałami, inne zaś zostały opublikowane. Jeden z nich wzbudził całkiem niemały skandal, jednak odkryłem, że pisanie newsów nie należy do tak łatwych rzeczy, jak to początkowo mi się wydawało. Niestety wraz z biegiem upływających lat zmieniłem swoje zainteresowania.

Może ze strachu, braku pewności dotyczącej przebicia się poza konkurencję. Nie ma sensu ukrywać, że jest to jeden z tych zawodów, w których trzeba mieć po prostu talent, bądź też być odpowiednim człowiekiem we właściwym miejscu, czyli po prostu szczęście. Jednak niewiele osób decyduje się położenie całego swojego życia na jedną kartę, kartę ryzyka. Niestety nie byłem na tyle odważnym człowiekiem by z pisaniem artykułów związać swoje całe, przyszłe, dorosłe życie. Czas zweryfikuje, czy dobrą drogę obrałem. Dziennikarstwo internetowe w Polsce rośnie w siłę i media muszą się z tym liczyć coraz bardziej.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Komornik

Od kiedy skończyłam szkołę średnią i rodzice przestali mnie utrzymywać, doceniłam prawdziwą wartość pieniądza. Wcześniej wydawało mi się, że kasa...

Zamknij