Rynek wysokiej konkurencji

Rynek internetowy już od dłuższego czasu jest rynkiem wysokiej konkurencji, w branżach takich jak meble czy opony konkurencja stanowi podstawową barierę dla wejścia na rynek z nowym sklepem internetowym.

Coraz bardziej lubimy robić zakupy z pomocą sklepów internetowych (szczególnie kobiety uwielbiły ten rodzaj handlu). Za pewne dla klienta to dobry efekt rozbudowy handlu w internecie, dla sprzedawcy również ponieważ popyt jest coraz większy, ale popyt ten stymuluje silnie podaż która powoduje pojawianie się coraz większej liczby sklepów internetowych. Wielu firmom wydaje się, iż sklep internetowy to łatwa metoda na zdobycie ogromu nowych klientów.

Jednak nie jest to wcale sprawą banalną. Start działalności sklepu internetowego jest zazwyczaj dość trudny. W pierwszej kolejności należy przeanalizować różne rodzaje kosztów, z którymi przyjedzie nam się zmierzyć. Analiza kosztów powinna być wnikliwa i dokładna ponieważ przy obliczeniach na papierze, łatwo przegapić pewne rodzaje kosztów.

By nie być gołosłownym oprę się na przykładzie pewnej firmy, która prowadzi sprzedaż mebli obecnie już na całą Polskę. Salon dopiero niedawno rozpoczął sprzedaż w internecie. Salon prowadzi oczywiście też sprzedaż tradycyjną na regionalnych rynkach, czyli chodzi o rynek okolic Warszawy i rodzimy rynek w Krakowie. Oprócz tego firma ta oferuje swoje produkty również na Allegro.

Jest to za pewne zabezpieczenie dla Salonu, na wypadek gdy meble sklep internetowy nie opłacał się. Prócz tego salony rozlokowane w różnych miejscach w Polsce także przynoszą spory dochód. Tak więc decyzja o podejściu do sklepu internetowego dopiero teraz była za pewne przemyślana i rozsądna. Powiem również, że przedsiębiorstwo sprzedaje meble swojej produkcji, co pozwala mu uniknąć pośredników. Porównywalnie trudną do sektora mebli jest branża opon i felg. W tej branży jako przykład można zaprezentować firmę Extra tanie opony, która od dłuższego czasu ma swój sklep internetowy.

Firma sprzedaje głównie tanie opony używane oraz felgi. Jak wiadomo towar używany może wywoływać niechęć ludzi do kupowania przez internet, gdyż nie mogą zobaczyć na żywo tego co zamierzają kupić, a nikt nie lubi kupować kota w worku. Tym bardziej, że tanie opony używane mogą napawać jeszcze większą niepewnością, gdyż zakup wadliwej opony może okazać się katastrofalny w skutkach.

By pozbyć potencjalnych klientów wszelkich obaw Firma Extra tanie opony daje gwarancję na wszystkie sprzedawane opony. Mimo, że tanie opony używane to dość niełatwy towar dla sklepu internetowego, firma Extra Tanie Opony nie źle sobie radzi na takim trudnym rynku. Prawdopodobnie receptą na sukces w handlu w internecie produktami używanymi jest właśnie owa gwarancja oraz renoma sklepu, którą buduje się długo. Firma ponosi też pewnego rodzaju ryzyko dając gwarancję na opony używane, dlatego też każda opona musi być dokładnie sprawdzana pod względem zużycia i potencjalnych uszkodzeń bądź wad. Najważniejsze to aby klient był zadowolony i czuł się bezpiecznie.

Źródła:
https://tokefem.jimdo.com Blog publicystyczny
https://arty.waw.pl Radio ArtyWAWA
http://biznes.onet.pl/wiadomosci Wiadomości Onet
http://nestart.blox.pl/html

You May Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowy hosting

Siedzę własnie w moim nowym biurze i już mnie szlak trafia od tego remontu , który ciągnie się miesiącami. Czasem...

Zamknij