Darmowe mp3

Zaczęło mnie nudzić moje dziennikarstwo. Od jakiegoś czasu pisałem artykuły dla portali internetowych. Najczęściej pisałem o wydarzeniach kulturalnych – głównie o muzyce.

Tylko że nie miałem o czym – nie działo się w kraju ostatnio nic ciekawego, żadnych koncertów, żadnych nowo wydanych płyt. Siedziałem przed komputerem i zastanawiałem się o czym mogę napisać. Ciężko mi było napisać cokolwiek. Postanowiłem napisać o jakimś nowym zjawisku, najlepiej związanym z Internetem. No i oczywiście żeby pojawiła się w tym muzyka i darmowe mp3. Zacząłem pisać o stosunkowo nowym i coraz bardziej popularnym zjawisku jakim jest forum z darmową muzyką i plikami mp3 (Club-nation.eu). Taki for muzycznych w ostatnich latach powstało chyba kilka setek i każde uważa się oczywiście za to jedyna i najlepsze.

Sprawa – coraz mniej osób kupuje normalnie płyty w sklepach – są za drogie aby było warto je kupić celem jednorazowego wysłuchania. Obecnie, duża część osób słuchających muzyki, w szczególności ludzie młodzi ściąga pliki muzyczne z Internetu. Jest to olbrzymi problem dla wielkich wytwórni fonograficznych, które regularnie notują straty. Ciężko jest obecnie nakłonić użytkowników do nabywania zwykłych płyt – wytwórnie i artyści muszą poszukać nowego, bardziej „skomplikowanego” sposobu na zarabianie pieniędzy na muzyce.

You May Also Like

Przeczytaj poprzedni wpis:
Opisy na gg

Marzę o tym, by moja twarz stała się kiedyś znakiem reklamowym jakiejś firmy kosmetycznej.

Zamknij