Utrata pracy, choroba, spadek wysokości naszych odchodów  etc. – to wszystko może sprawić, że nagle płacenie raty stanie się zbyt dużym wyzwaniem. Może też zdarzyć się i tak, że w trakcie obowiązywania umowy zmienimy pracę, w związku z czym przesunie się termin naszej wypłaty.

Mnóstwo jest generalnie rzeczy, jakie mogą się nam nieoczekiwanie przytrafić. W takiej sytuacji często bierzemy pod uwagę zmianę warunków umowy o tani i dobry kredyt samochodowy bez żadnych zaświadczeń. Zmiany te mogą mieć zróżnicowany charakter – wszystko zależy w tym momencie od okoliczności, w których się znaleźliśmy. Raz może chodzić o zmiany w zakresie harmonogramu spłat (przesunięcie terminu uiszczania raty), a kiedy indziej o wydłużenie okresu kredytowania czy zrezygnowanie z rat malejących na rzecz równych. Wychodzimy z założenia, że bank nie będzie nam robił większych problemów. Tak też z reguły jest – o ile oczywiście do tej pory nie zalegaliśmy z płaceniem.

Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że opisane powyżej zmiany kosztują. Bank nie dokonuje ich za darmo. Wysokość tych opłat to już indywidualna sprawa każdego banku – w jednym może być to 50 złotych, w innym zaś 300. W każdym bądź razie jest to kwestia, którą należy zainteresować się jeszcze przed podpisaniem umowy.

I tutaj jaj zwykle sprawdza się stara i stosowana przez doświadczonych kredytobiorców zasada żeby kilka razy dokładnie przemyśleć każdą pożyczkę zanim ostatecznie stwierdzimy, że nie da się bez niej obejść.